Zestawy naprawcze do tartanu

Samodzielna naprawa nawierzchni tartanowych

Tartan to specjalny rodzaj nawierzchni sportowej, który składa się z gumy, kauczuku i innych materiałów syntetycznych. Boiska z tartanu są trwałe i odporne na uszkodzenia, jednak – jak każdy inny materiał – w trakcie użytkowania mogą ulegać zużyciu i uszkodzeniom. Dlatego ważne jest, aby regularnie przeprowadzać ich konserwację i bieżące naprawy.

Dlaczego warto dbać o stan nawierzchni tartanowej?

Zapewnienie trwałości i bezpieczeństwa użytkowania boisk tartanowych wymaga ich bieżącej konserwacji oraz czuwania nad odpowiednim stanem nawierzchni. Ma to szczególne znaczenie w przypadku obiektów wykorzystywanych w sportach lekkoatletycznych i innych dyscyplinach, takich jak koszykówka, siatkówka i tenis, którym towarzyszy wzmożona, wielogodzinna eksploatacja. Podstawowym sposobem konserwacji boisk tartanowych jest ich regularne czyszczenie i pielęgnacja – usuwanie zanieczyszczeń oraz przedmiotów, które mogą uszkadzać nawierzchnię. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy pomimo podejmowanych starań doszło do powstania uszkodzeń? Niektóre uszkodzenia nadają się do samodzielnej naprawy!

Samodzielna naprawa drobnych uszkodzeń tartanu

Drobne i mniej poważne uszkodzenia tartanu można naprawić przy użyciu gotowych zestawów naprawczych, w które powinien wyposażyć się każdy zarządca obiektu. Dzięki nim zapobiegnie poważniejszym usterkom nawierzchni, które mogłyby czasowo wyłączyć boisko z eksploatacji.

Wykorzystanie gotowych zestawów naprawczych do tartanu pozwala na poczynienie oszczędności związanych z eksploatacją obiektu. Samodzielna naprawa uszkodzeń tartanu eliminuje wszystkie koszty związane ze zleceniem usług naprawczych zewnętrznym podmiotom.

Zestawy naprawcze do tartanu
Zestawy naprawcze do tartanu

Zestaw naprawczy do tartanu - z czego się składa?

Oferowane przez naszą firmę zestawy naprawcze do tartanu składają się ze wszystkich elementów pozwalających na skuteczną naprawę uszkodzeń nawierzchni tartanowej. W zależności od rodzaju lub charakteru uszkodzeń, ich naprawa może wiązać się z koniecznością wypełnienia ubytków w nawierzchni (uzupełnienia granulatu), naprawą łączeń klejowych, bądź też usunięcia pęknięć lub innych uszkodzeń mechanicznych. Każdy z oferowanych zestawów możemy dostosować pod indywidualne potrzeby i oczekiwania klienta.

Pewne i sprawdzone rozwiązania produktowe

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, zebranemu przy budowie, konserwacji oraz naprawach boisk tartanowych jesteśmy w stanie zaoferować Państwu sprawdzone i niezawodne zestawy naprawcze, dedykowane do usunięcia najczęściej występujących usterek nawierzchni. Dzięki nim możliwe jest przywrócenie stanu sprawności boisk oraz usunięcie wszystkich mniej poważnych uszkodzeń. Zachęcamy do kontaktu w celu przedstawienia szczegółowej oferty, dostosowanej do rodzaju i przeznaczenia obiektu, a także stopnia zużycia nawierzchni.

Gotowe zestawy naprawcze - cennik:

Granulaty kolorowe przyjęte w zestawach naprawczych to: ceglasty, zielony, czarny oraz mixy tych kolorów. Pozostała kolorystyka do ustalenia.

Zestaw naprawczy EPDM na powierzchnię 0,5 m2 przy grubości do 10 mm

granulat 4,5 kg
klej 0,9 kg
grunt 0,1 kg

Koszt: 850,00 zł netto
(z kosztami przesyłki)

Zestaw naprawczy EPDM na powierzchnię 1 m2 przy grubości do 10 mm

granulat 9 kg
klej 1,8 kg
grunt 0,3 kg

Koszt: 1.000,00 zł netto
(z kosztami przesyłki)

Zestaw naprawczy EPDM na powierzchnię do 3 m2 przy grubości do 10 mm

granulat 27 kg
klej 5,2 kg
grunt 0,9 kg

Koszt: 2.200,00 zł netto
(z kosztami przesyłki)

Zestaw naprawczy EPDM na powierzchnię do 5 m2 przy grubości do 10 mm

granulat 45 kg
klej 9 kg
grunt 1,5 kg

Koszt: 3.200,00 zł netto
przesyłka paletowa: 350,00 zł netto

Zestaw naprawczy EPDM na powierzchnię do 10 m2 przy grubości do 10 mm

granulat 90 kg
klej 18 kg
grunt 3 kg

Koszt: 5.300,00 zł netto
przesyłka paletowa: 350,00 zł netto

Zestaw warstwa podkładowa podbudowy dynamicznej (zastępuje podkład betonowy) powierzchnia do 1 przy grubości około 30 mm:

żwirek suszony 23 kg
SBR 13 kg
klej 2,3 kg

Koszt: 950,00 zł netto
(z kosztami przesyłki)

Zestaw do naprawy niewielkich pęknięć zużycie zależne od grubości nawierzchni:

masa PUR (SKŁA: SKŁB) 2 kg
rękaw aplikacyjny
grunt 0,3 kg

Koszt: 950,00 zł netto
(z kosztami przesyłki)

Wycena zestawów naprawczych

Zestawy naprawcze do nawierzchni bezpiecznych oraz z trawy syntetycznej wyceniamy indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu: zamowienia@alpinkasport.pl.

Chcesz poznać szczegóły oferty?

Skontaktuj się z nami - udzielimy Ci wszystkich istotnych informacji oraz odpowiemy na każde pojawiające się pytanie.