Czyszczenie boisk sportowych

Czyszczenie boisk sportowych

Zapewnienie prawidłowej eksploatacji oraz regularne czyszczenie nawierzchni sportowych (nawierzchni syntetycznych – sztucznej trawy oraz nawierzchni poliuretanowych – tartanu) przyczyna się do wydłużenia ich żywotności, pozwalając zapobiec lub zminimalizować skutki procesów zużywania się materiałów wykorzystanych do budowy boiska. Wykonywane przez nas prace – czyszczenie nawierzchni – zabezpieczają obiekty sportowe przed skróceniem czasu ich użytkowania oraz możliwymi uszkodzeniami nawierzchni sportowych.

Dlaczego warto czyścić nawierzchnie sportowe?

Podmioty administrujące boiskami sportowymi oraz obiektami rekreacyjnymi niejednokrotnie nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna dla zachowania żywotności nawierzchni sportowych jest ich prawidłowa eksploatacja oraz regularne czyszczenie. Pomimo znacznej odporności na działanie czynników zewnętrzny, materiały takie jak trawa syntetyczna (sztuczna) oraz tartan także ulegają procesom stopniowej degradacji.

Przedłużenie okresu ich eksploatacji oraz zapobieganie niszczeniu wymaga podejmowania regularnych zabiegów związanych z oczyszczaniem ich z zabrudzeń oraz usuwaniu z ich powierzchni takich zanieczyszczeń, jak drobne kamienie, kawałki szkła i plastiku itp. Tego rodzaju zabiegi wpływają na zwiększenie żywotności poszczególnych rodzajów nawierzchni, pozwalając ponadto zagwarantować użytkownikom obiektów rekreacyjnych i sportowych odpowiedni poziom bezpieczeństwa, chroniąc przed bolesnymi kontuzjami oraz skaleczeniami powstałymi wskutek upadku na przedmioty pozostawione na nawierzchni.

Czyszczenie nawierzchni sportowych
Czyszczenie boisk sportowych

Czyszczenie nawierzchni poliuretanowych i syntetycznych

Wykonujemy kompleksowe usługi związane z czyszczeniem nawierzchni poliuretanowych (tartanowych) oraz nawierzchni syntetycznych (sztucznej trawy). Z najwyższą dokładnością usuwamy wszystkie zabrudzenia oraz zanieczyszczenia, które mogą narażać je na postępujące procesy niszczenia. Podejmujemy się wykonania prac doraźnie oraz w ramach stałej współpracy.
Do czyszczenia boisk poliuretanowych wykorzystujemy specjalne urządzenia i maszyny służące usuwaniu zabrudzeń i zanieczyszczeń. Stosowane przez nas metody nie powodują uszkodzenia lub zużycia materiału, umożliwiając jednocześnie przywrócenie nawierzchni do pożądanego stanu technicznego.

Czyścimy boiska i nawierzchnie wykonane ze sztucznej trawy (trawy syntetycznej). Stosujemy sprawdzone metody czyszczenia, rekomendowane przez producentów i dystrybutorów poszczególnych nawierzchni. Używamy bezpiecznych dla środowiska i użytkowników narzędzi i środków, które nie wpływają w żaden sposób na stan techniczny nawierzchni oraz bezpieczeństwo i komfort korzystania z obiektów sportowych.

Chcesz poznać szczegóły oferty?

Skontaktuj się z nami - udzielimy Ci wszystkich istotnych informacji oraz odpowiemy na każde pojawiające się pytanie.