Renowacja boisk sportowych

Renowacja boisk i nawierzchni sportowych

Oferujemy szeroki zakres usług związanych z renowacją boisk i nawierzchni sportowych, a także utrzymywaniem w należytym stanie oraz pielęgnacją nawierzchni syntetycznych i poliuretanowych oraz różnego rodzaju obiektów wielofunkcyjnych, placów zabaw i podobnych obiektów. Świadczymy kompleksowe usługi doradcze, pomagając dobrać odpowiedni sposób użytkowania i utrzymania nawierzchni. Pozwala to na przedłużenie ich żywotności oraz zapobieżenie powstawaniu uszkodzeń i ubytków.

Kiedy renowacja nawierzchni jest konieczna?

Sztuczne nawierzchnie sportowe, takie jak nawierzchnie poliuretanowe czy trawa syntetyczna (sztuczna trawa), odznaczają się wysokim stopniem odporności na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Wraz z upływem czasu – jak każdy materiał wykorzystywany w inwestycjach budowlanych – tracą jednak swoje walory estetyczne i użytkowe. To, jak szybko zużyje się określona nawierzchnia, zależy od jej rodzaju, a także sposobu wykorzystania i natężenia eksploatacji. Podjęcie działań o charakterze konserwatorskim i renowacyjnym w większości przypadków pozwala znacznie wydłużyć jej żywotność.

Renowacja nawierzchni sportowych służy opóźnieniu procesów degradacji nawierzchni oraz odnowieniu wyeksploatowanych nawierzchni. Przyczynia się do poprawy parametrów technicznych oraz zachowania boisk i obiektów sportowych w należytym stanie przez możliwie najdłuższy okres. Eliminuje ona oznaki zużycia oraz podnosi estetykę obiektów sportowych. W ramach procesu renowacji możliwe jest także odtworzenie istniejących lub wytyczenie nowych linii przeznaczonych do prowadzenia gier i zabaw ruchowych.

Renowacja nawierzchni sportowych
Zestawy naprawcze do tartanu

Renowacja nawierzchni sportowych - dlaczego warto?

Powierzając naszej firmie renowację nawierzchni sportowych zyskują Państwo gwarancję wykonania poprawnej pod względem technologicznym usługi, która znacząco przedłuży okres użytkowania nawierzchni. Wykonywanie regularnych zabiegów pielęgnujących (czyszczenia i konserwacji) oraz renowacyjnych w dłuższej perspektywie czasowej stanowi oszczędność czasu oraz środków pieniężnych, jakie w przeciwnym wypadku należałoby przeznaczyć na demontaż i wymianę zużytej nawierzchni na nową.

Zakres prac renowacyjnych

Zakres prac renowacyjnych dobierany jest indywidualnie, przy uwzględnieniu aktualnego stanu nawierzchni, jej rodzaju oraz poziomu zużycia. W przypadku nawierzchni poliuretanowych zazwyczaj wiąże się on z odnowieniem linii boisk wielofunkcyjnych, wyczyszczeniem i odkurzeniem nawierzchni oraz uzupełnieniem drobnych ubytków i uszkodzeń. Renowacja nawierzchni syntetycznych wiąże się z kolei z oczyszczeniem jej z zanieczyszczeń, a także uzupełnieniem i rozprowadzeniem na jej powierzchni granulatu, piasku lub innej warstwy wypełnienia.

Chcesz poznać szczegóły oferty?

Skontaktuj się z nami - udzielimy Ci wszystkich istotnych informacji oraz odpowiemy na każde pojawiające się pytanie.