Naprawa boisk sportowych

Naprawa nawierzchni sportowych

Współcześnie wykorzystywane nawierzchnie sportowe cechują się dużą odpornością na uszkodzenia i oddziaływanie czynników zewnętrznych. Nie wyklucza to jednak możliwości powstania usterek nawierzchni poliuretanowych lub syntetycznych, które przyczyniać się mogą do ich dalszego uszkodzenia lub szybszego zużycia. Pozostawione bez naprawy usterki nawierzchni sportowych mogą też zagrażać bezpieczeństwu użytkowników obiektów sportowych, zwiększając ryzyko wystąpienia groźnych kontuzji.

Usuwanie uszkodzeń nawierzchni sportowych

Zbagatelizowane usterki i uszkodzenia nawierzchni sportowych przyczyniać się mogą do występowania niemożliwych do odwrócenia procesów degradacji nawierzchni, które w dłuższej perspektywie czasowej będą wymagać kosztowniejszych napraw lub nawet wymiany całej powierzchni boiska lub obiektu. Jeżeli jednak odpowiednio wcześnie naprawimy usterki nawierzchni, możliwe będzie zachowanie jej pierwotnych parametrów technicznych i żywotności, przy jednoczesnym braku uszczerbku dla walorów estetycznych obiektu sportowego.
Specjalizujemy się w naprawie nawierzchni sportowych – poliuretanowych i syntetycznych. Usuwamy wszelkiego rodzaju usterki i uszkodzenia boisk, innego rodzaju obiektów sportowych i rekreacyjnych, a także placów zabaw przeznaczonych dla dzieci. Obok wykonywania prac naprawczych, prowadzimy także profesjonalne doradztwo w zakresie utrzymania w należytym stanie powierzchni boisk oraz bieżącej konserwacji i czyszczenia nawierzchni. Dysponujemy zapleczem personalnym i technicznym pozwalającym na usunięcie w szybkim czasie w zasadzie każdego uszkodzenia.
Naprawa nawierzchni sportowych
Naprawa orlików

Przyczyny powstawania uszkodzeń

Na podstawie uzyskanych od naszych Klientów informacji oraz oględzin nawierzchni sportowych, poza bieżącą naprawą, staramy się ustalić przyczyny powstawania uszkodzeń, aby zapobiec im dalszemu pojawianiu się w przyszłości. Mogą być one wywołane wieloma czynnikami. Najczęściej spotykanymi przyczynami degradacji nawierzchni są: niewłaściwa technologia ich układania, niska jakość użytych materiałów, niewłaściwe użytkowanie, a także brak regularnej konserwacji oraz czyszczenia nawierzchni. Większość z wymienionych przyczyn można w prosty sposób wyeliminować.

Jakie uszkodzenia naprawiamy?

Przed podjęciem decyzji co do możliwości i sposobu naprawy, dokonujemy oględzin uszkodzonej nawierzchni sportowej. Skutecznie naprawiamy wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz wyrwy w nawierzchni, dziury, rozerwania i przetarcia. Usuwamy zapadliska, skurcze oraz wybrzuszenia powierzchni. Naprawiamy także odspajające się elementy nawierzchni oraz rozerwania i rozklejenia trawy syntetycznej i wykładzin sportowych.

Chcesz poznać szczegóły oferty?

Skontaktuj się z nami - udzielimy Ci wszystkich istotnych informacji oraz odpowiemy na każde pojawiające się pytanie.